Úvod / Help

Help

Něco málo z teorie i praxe pro vás

Tato sekce si klade za cíl seznámit laickou veřejnost s některými pojmy, procesy a postupy z oblasti tisku, eventuálně z oblastí souvisejících. Veškerá témata v menu vlevo.


Závazné podmínky jak mají vypadat data předávané zakázky k tisku:

     Instrukce v PDF manuálu       

Rozlišujeme dva postupy:

1. Vaše data jsou již perfektně připravena pro danou technologii (PDF či Postscript – viz manuál výše) a my je bez dalšího zásahu operátora do Vašeho souboru zpracujeme na požadovaném zařízení.
(Data z programů Microsoft Office nejsou příliš vhodná pro osvit, nátisk či barevný digitální tisk. Obecně tisk možný je, ale je nutno počítat s možnými problémy se zalomením textu či barevnou deformací obrázků. Tuto problematiku konzultujte raději individuálně s našimi pracovníky na telefonním čísle: +420 577 688 187.)

2. Vaše data potřebují úpravu pro další zpracování. Při kontrole dat dojde k odhalení nesrovnalostí či nedostatků, které jsou potřeba před tiskem odstranit. Například data nejsou správně vystředěna, jsou ve špatném barevném režimu atd. V tom případě musí zákazník dodat data nová, nebo se je můžeme pokusit opravit u nás, dovoluje-li to povaha problému. Zde se k ceně zakázky připočítáva hodnota těchto dodatečných úprav.


Jak správně „usadit tiskovinu” a základní charakteristika EXPRESNÍHO TISKU:

     Expresní tisk TIGRIS manuál

 

ICC soubory:

     Adobe RGB
     ISO Coated v2 (Fogra 39)
     Charakteristika normy ISO Coated v2 (Fogra 39)

 


Další odkazy:

http://www.grafie.cz/
GRAFIE CZ je konzultační a poradenskou společností působící v oboru digitálního zpracování digitálního obrazu
a textu v polygrafii a dalších odvětvích.

http://www.grafika.cz/art/df/rom_color1.html
Grafika je nejpopulárnější český server pro profesionály i laiky v oblasti tisku a dalších technologií. Zde odkaz například na detailní článek o barvách. Naleznete zde ale samozřejmě mnohem více...

http://www.eci.org/doku.php?id=en:start
The European Color Initiative (ECI) is a group of experts, working on device independent processing of color data in digital publication systems. ECI has been founded in June 1996 in Hamburg at the initiative of the publishing houses Bauer, Burda, Gruner+Jahr and Springer.
Kde se dočtete o normách ISO (Fogra) ještě více…

http://www.fotografovani.cz/index_t.html
Koho zajímá fotografování…

http://www.stariblaznirackova.estranky.cz/
Když už nevíte kudy kam… .-)