Úvod / Help / Co je FTP

FTP

Přenosy dat velkého objemu

Adresa našeho FTP serveru je ftp.tigris.cz

FTP je dnes jednou z nejčastěji používaných služeb na Internetu pro předávání většího oběmu dat (nad
10 MB). Je určena jak k downloadu a uploadu souborů z serveru nebo na server, tak i k práci se soubory přímo na disku vzdáleného počítače na němž běží FTP server.

FTP používá přenosový protokol File Transfer Protocol. Pro přístup k FTP serveru se používá nejčastěji FTP klient, který poskytuje výhody grafického prostředí a nevyžaduje hlubší znalosti FTP protokolu.


Pokud nepotřebujete přenosy dat přes FTP používat pravidelně a instalovat si k tomu příslušný software (ftp klient), může být pro vás řešením využit některou veřejnou internetovou úschovnu dat. Například www.uschovna.cz. Zde postupujte jednoduše dle instrukcí průvodce.

 

Po přihlášení na ftp.tigris.cz si založte na serveru složku a do ní umístěte Vaše soubory. Po skončení přenosu dat je nutno zaslat e-mail s příslušnou objednávkou, určující jak se mají data zpracovat (vyrobit film či desky na CTP, vytisknout atd.). Nezapomeňte uvést na sebe telefon pro řešení případných nejasností.

Vyberte správnou e-mailovou adresu, aby nedošlo ke zbytečné prodlevě zpracování Vaší zakázky!

Obecný firemní e-mail Služby nátisku a osvitu (CTP+CTF) Expresní tisk

 


Návod pro přihlášení přímo z WINDOWS:

Pro přihlášení využite například fukci PRŮZKUMNÍKA. Adresu ftp.tigris.cz napište do okénka dle obrázku:

 

Průzkumníka může spustit i přes prohlížeč (přihlášení pak nutno zadat 2×):

 


Návod pro přihlášení z COMMANDERU:

 

Tento HELP je pouze obecný a je určen pro začínající uživatele, kteří potřebují objasnit základní pojmy tiskového procesu a návazných aplikací. Více informací naleznete na Internetu, v odborné literatuře a v manuálech jednotlivých sw.