Pre-press

Tvorbu a přípravu tiskovin umíme perfektně od A do Z!

Tiskoviny na klíč nebo dokončení Vašich rozpracovaných podkladů. Samozřejmostí je správná typografie textu, úprava obrázků a celková kompozice tiskoviny. Od jednoduchých vizitek, pozvánek, letáčků a katalogů až po sazbu a zlom velkých publikací. Zpracování knih je dokonce naše specializace, viz www.TiskovyExpress.cz

Komunikace při schvalování zakázky se děje po Internetu pomocí PDF náhledů. Vzdálenost mezi námi a klientem není důležitá – umíme obraz z našich počítačů při práci „pustit“ on-line také na Vaše obrazovky. Díky vlastnímu expresnímu tisku provedeme obratem i tisk barevně věrných náhledů zakázek.

Silné technologické zázemí a zkušení lidé = rychlé zpracování = dobrá cenová kalkulace.

Na několika stanicích pro sazbu a zlom stran nebo na zpracování obrazu se Vám budou věnovat naši specialisté. K ruce jim bude nejenom příslušná technika, ale hlavně profesionální software InDesign, QuarkXPress, Illustrátor, Photoshop, PitStop a další. Rozdělení práce mezi několik pracovišť dovoluje zpracovávat Vaše zakázky rychleji.

Celé studio pracuje v prostředí správného osvětlení, tzv. bílého denního světla, což je pro reprodukci barev a práci s ní jedno z důležitých kritérií. Další pomůcky jako vzorníky barev, písem a materiálů jsou rovněž
k dispozici. Neděláme práci polovičatě a na koleně.

Chcete zakázku rychle a bez starostí?
Vyhněte se amatérům, po kterých musíme zakázky k tisku 
často u nás předělávat.
Ušetříme Vám peníze a zkrátíme termíny.

 
DTP studio tvoří prvotní výrobní jednotku, na které firma TIGRIS v roce 1994 vlastně vznikla.  Základ je dodnes postaven na platformě Apple, nicméně PC jde s námi od počátku také ruku v ruce…


Jak nám připravit podklady ke zpracování?

Textové podklady pro Vaše zakázky jsme schopni zpracovat z běžných kancelářských aplikací pod Windows a samozřejmě Apple. Poradíme si i s formáty ostatních vstupů – loga, obrázky, fotografie, CAD výkresy atd.

Předlohy zpracujeme na profesionálním skeneru SMART 340, včetně následných retuší a korekcí na barevně kalibrovaných zařízeních (monitory Eizo a kalibrační sondy GretagMacBeth Eye One Display). Pokud jsou dodány digitální fotografie, jsou zpracovány dle příslušných zásad colormanagmentu pro tisk.
Následuje stránková montáž – vlastní sestavení tiskoviny a její předání ke korektuře v elektronické podobě (PDF) nebo ve formě tištěného barevného náhledu. Odsouhlasená verze je dále zpracována na našich výstupních zařízeních nebo odeslána v PDF dle přání klienta.

Výstup pro tisk

Moderní workflow výstupu je postaveno na výkoném RIPu Prinergy Evo a archovou montáž provádíme
v programu PREPS. Poté následuje samotný tisk a jeho další zpracování.

MAGNUS-III 400 převede data na na termální tiskové desky (CTP). Vstupní data jsou stejná jako u CTF, osvitový formát od 311 × 229 mm do 750 × 622 mm, rozlišení od 1524 do 3556 DPI. Zařízení využívají i ostatní agentury
a tiskárny v externím režimu.

DOLEV 4Press převede data na na film (CTF), který slouží jako podklad pro tisk – vstupní data mohou být PostScript, PDF, EPS, maximální osvitový formát je 725 × 550 mm, standardně však používáme šířku role 660 mm, filmy jsou kontrolovány denzitometrem X-Rite. Zařízení využívají i ostatní agentury a tiskárny v externím režimu.


Film do formátu cca B2, digitální nátisk a tiskový kovolist s měřicím přístrojem pro kontrolu desky po expozici a vyvolání.

 
 
Google quick translate:
  • English
  • Deutsch
  • Русский