Úvod / O nás

2018 – Čas změn...

Expresní tiskárna a grafické studio Zlín, na stávající adrese Prštné 599 Zlín a se stávajícím kolektivem, je od 1. 6. 2018 součástí firmy H.R.G. Litomyšl. Kromě stávajícíh expresních tiskových služeb bude nabídka dále rozšířena o nové portfolio polygrafických výrobků H.R.G.

TiskovyExpress.cz zajišťující knižní produkci a služby samonakladatelům pokračuje v další činnosti se stávajícím týmem pracovníků, taktéž pod H.R.G. Litomyšl

TIGRISfotoknihy.cz pokračuje v produkci fotoknih a fotokalendářů, nově pod firmou CDSM Ústí nad Labem, jakožto naším dlouholetým partnerem v této oblasti.

2015 – Velmi hektický rok

Výrobní závod a sídlo firmy: Tigris spol. s r. o., Tovární 1839, 769 01 Holešov

2014 – www.TIGRISfotoknihy.cz

Nový portál pro ty, kteří neradi fotí do šuplíku. Vstupujeme do segmentu internetového ON-LINE tisku. Nejenom s kvalitním tiskem jako takovým, ale hlavně s nabídkou poctivých – a taky náročných, šitých vazeb fotoknih v tomto segmentu.

Ostatní aktivity roku 2014, další velká dobrodružství:

                 

Děkujem všem zákazníkům za přízeň po celých 20 let naší poctivé práce. I proto nastal čas na opravdu velká rozhodnutí...

2013

         
Časopis FONT, č. 129    

2012 Ví se o nás

Noviny pro grafický průmysl (NGP) Odborný časopis SVĚT TISKU Časopis FONT, č. 121

2011 – www.EXPRESNIKNIHARNA.cz 

Po téměř dvouleté intenzivní přípravě navazujeme na expresní digitální tisk novou aktivitou zaměřenou na zhotovení šitých knižních vazeb V4 a V8. Naše služby v této oblasti jednak výrazně rozšiřují kapacitu samotného digitálního tisku, který nyní kromě Zlína nabízíme také v nových prostorách v Holešově, ale hlavně vstupují do zcela nové oblasti knihařského zpracování. Díky instalaci speciální šicí linky pro zhotovování šitých knižních vazeb dokážeme zpracovávat nejenom vlastní tisky, ale nabízíme kooperaci šité vazby i dalším firmám. Od ofsetových tiskáren, po reprocentra digitálního tisku, školním tiskovým střediskům, skriptárnám a dalším polygrafickým provozům.

2010 – www.TISKOVYEXPRESS.cz

Spouštíme nakladatelské služby pro širokou veřejnost a tisk Print On Demand. Vydat knihu teď může kdokoliv…
Posilujeme v oblasti produkčního digitálního tisku.
Upgradujeme CTP linku – Lotem 400 nahrazuje Magnus 400, III. generace. Včetně nového vyvolávacího automatu a workflow Prinergy.

2009

Dobrý den, tady je Vaše reklamní společnost TIGRIS…
A Vaše EXPRESNÍ TISKÁRNA…

Naši klienti potřebují více než jen pouhé tiskoviny. Navazuje na to velké množství dalších aktivit, služeb, reklamních předmětů.  Aplikace grafických motivů v oblasti exteriérů či interiérů, inzerce v médiích atd. Až po firemní styl, identitu, informační systémy, či personalizaci a rozesílání zásilek v době reklamních kampaní nebo příprav veletrhů.

Ušli jsme od roku 1994 velký kus cesty. Snažíme se poskytovat kvalitní práci. Prokázat Vám, klientům, dobrou službu, precizní výsledek a ucelené řešení. Další cesta je před námi, protože i před Vámi je chuť se rozvíjet
a růst. A to jsou další úkoly, cíle, termíny a požadavky na kvalitu. Pokud je tomu tak, pomůžeme Vám ve Vaší cestě a najdeme tak i cestu svoji.

Desk Top Publishing, neboli ono kouzelné DTP, se rozvinulo v širokou škálu reklamních, tiskových či produkčních služeb. Víme z čeho jsme vzešli a co umíme. Je to znalost zákonitostí a způsob práce s textem, barvou, materiálem či dalšími médii v materiální či elektronické podobě. Doplnili jsme tiskařinu, náš velmi dobrý
a stále fungující základ, o služby navazující a to nejen v oblasti knižní a vydavatelské produkce.

U příležitosti 15. výročí vzniku firmy bychom rádi poděkovali klientům za přízeň, dodavatelům a partnerům za vstřícný přístup a všem zaměstnancům, kteří kdy ve firmě TIGRIS pracovali, za jejich nadšení pro věc, zodpovědnost
a hlavně kvalitní a tvůrčí práci.
   

2008

Začíná nám být v našich tradičních prostorech v Prštném těsno, tak se částečně stěhujeme.
EXPRESNÍ TISK jde do vlastních prostor, na hlavní zlínskou třídu T. Bati (studio zůstává v Prštném). Na novém budeme více dostupní klientům a navíc můžeme posílit o další technologie, hlavně z oblasti dokončování tiskovin.

Sponzorujeme zlínské divadlo Malá scéna.

2007

Počínaje 1. 9. 2007 nastává nová éra v historii naší společnosti. Zakoupili jsme digitální malonákladový tiskový stroj Konica Minolta BIZHUB PRO 6500eP. Touto investicí se společnost zařadila mezi firmy poskytující profesionální malonákladový tisk v kvalitě srovnatelné s klasickým ofsetovým tiskem. Stávající služby firmy TIGRIS se tímto výrazně rozšiřují o vlastní samostatný provoz s názvem EXPRESNÍ TISKÁRNA.

2002

Ke stávajícímu osvitu na klasické filmy rozjíždíme CTP technologii na bázi termální desky, což je ta nejkvalitnější technologie v dané oblasti přípravy tiskové formy.

1994

Tak to jsme se narodili. Čtyři drahé počítače s jablíčkem v logu a tři ukrutně drahé periferie k nim – velký profesionální skener, ještě větší osvitová jednotka a pro většinu odborníků ze začátku naprosto nedůvěryhodný digitální nátisk. Dnes samozřejmost, tehdy holé šílenství. A také tým zapálených lidí, který si začal říkat TIGRIS.

 


Rok realizace Dotační titul Název projektu Program
2010 - 2011 ICT v podnicích - Výzva III Informační systém TIGRIS 2010 OPPI
2010 - 2011 Rozvoj - Výzva III Expresní knihtiskárna TIGRIS 2011 OPPI
2012 - 2013 ICT v podnicích - Výzva III Informační systém TIGRIS 2011 OPPI
2014 - 2015 GG Educa Odborné vzdělávání zaměstnanců společnosti TIGRIS, spol s r.o. OPLZZ


Podrobnodti zde: